Hakkımızda

Oba Perdesan 1972 yılından itibaren İç Mekan perde sistemlerinde onlarca çeşit mekanizmalı perde üretimi, satışı ve satış sonrası destek konusunda hizmet vermektedir. Yıllar içinde yapılan yatırımlar ile stor perde kumaşı (teknik tekstil teknolojisi ile), plastik malzeme ve alüminyum üretim tesislerini faaliyete geçirerek entegre bir üretim yönetim sistemi geliştiren .OBA Perdesan Teknik Tekstil A.Ş.; yaklaşık 400 çalışanı, yıllık 1.5 milyon bitmiş perde, 3 milyon metre kaplama stor kumaşı, yaklaşık 6 milyon metre plastik hammadde ve 3000 ton alüminyum profil üretim kapasitesine sahiptir. Zonguldak/Ereğli’de bulunan üretim tesislerinde gösterdiği üretim ve Ar-Ge faaliyetleri ile Türkiye’de 1200’den fazla bayi ve yurtdışında 55’den fazla ülkeye ulaşabilen satış ve pazarlama organizasyonu ile hizmet sunmaktadır.

Hakan Altuğ ve Gürkan Altuğ yönetiminde yüksek teknoloji altyapısı, bilgi birikimi ve 50 senenin üzerindeki tecrübesiyle, Oba Perdesan perde bölümü hem hazır ölçü(ready-made) hem de ölçüye göre(made-to-measure) Dikey Perde, Alüminyum Jaluzi Perde, Stor Perde, Plise Perde, Zebra Perde, Katlamalı Perde, Tirajlı Perde, Japon Perde, Screen Perde ve Ahşap Jaluzi Perde ürünlerinin üretimine devam etmektedir.

Akıllı ev sistemlerine uyumlu motorlu perde sistem ve otomasyonları konusunda D’elite markasıyla Oba Perdesan Türkiye’de çeşitli inşaat ve ihale projelerine çözüm getirmektedir.

Oba Perdesan Gebze tesisinde 2007 yılında ilk yatırımı yapılan teknik tekstil bölümünde 320 cm ene kadar saydam, yarı-saydam, black-out (karartma), anti-bakteriyel ve geç-tutuşur kumaş kaplama işlemleri yapılarak stor perde kumaşlarının üretimine başlanmıştır. 2016 yılında Zonguldak/Ereğli’de kurulan plastik fabrikasında ise kurulan ekstrüzyon makineleri ile iç mekan perde sistemleri için PVC Dikey slayt, Truwood ve plastik bileşen üretimi gerçekleştirilmektedir. 2022 yılı sonrasında tüm üretim faaliyetleri Zonguldak/Ereğli yerleşkesine taşınarak teknik tekstil, perde üretim ve plastik üretim tek çatı altına toplanmış ve 2023 yılında Alüminyum tesisimiz faaliyete geçmiştir.

2019 yılından itibaren odaklanılan Ar-Ge – İnovasyon faaliyetleri ile Truwood adlı inovatif ürün piyasaya sürülmüş, ardından Kosgeb destekli projeler ile Antiviral kumaş, Halojen Free kaplanmış kumaş ve 0 atık yaklaşımı ile üretilmesi planlanan alternatif kaplama malzeme Ar-Ge’si ile Teydep Projesi gerçekleştirmiştir. Üniversite Sanayi İşbirliği projeleri ile katma değeri yüksek ürün çalışmaları devam etmekte olup bir çok marka, tasarım ve faydalı model ürün sahibidir.