Hakan Altuğ

Hakan Altuğ
Oba Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

Hakan Altuğ Oba Perdesan Perde San. A.Ş.
1972 tarihinde Sayın Yüksel Altuğ tarafından kurulan firmamız ; 2000 yılından itibaren Alp Hakan Altuğ ve Mehmet Gürkan Altuğ ile birlikte sektördeki varlığını büyüyerek devam ettirmiştir. Modern perde sistemlerindeki geniş ürün yelpazesi , teknik-tekstil stor perde kumaş üretimi, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet gösteren Oba Perdesan Perde San. Aş. Kocaeli-Gebze’de bulunan 15.000 m2’lik üretim tesisinde yaklaşık 450 çalışanı, yıllık 1.5 milyon bitmiş perde ve 3 milyon metre kaplama stor kumaş üretim kapasitesi ile müşteri memnuniyeti odaklı Türkiye ve dünyanın dört bir yanına ulaşabilen satış ve pazarlama organizasyonu hizmeti sunmaktadır. Yüksek teknoloji altyapısı, bilgi birikimi ve 45 yıllık tecrübesiyle, Oba Perdesan perde bölümü hem hazır ölçü , hem de ölçüye göre Dikey Perde, Alüminyum Jaluzi Perde, Stor Perde, Zebra Perde, Katlamalı Perde, Tirajlı Perde, Japon Perde, Screen Perde , Ahşap Jaluzi Perde ve Plise Perde ürünlerinin üretimine sektörünün lideri olarak devam etmektedir.

2007 yıllında Hakan Altuğ ve Gürkan Altuğ kardeşlerce yönetilen Oba Perdesan ISO 9001 kalite belgeli Gebze fabrikasında ilk yatırımı yapılan teknik tekstil kaplamaları bölümünde 320 cm ene kadar saydam, yarı-saydam, ışık geçirmez (black-out) , anti-bakteriyel, geç-tutuşur, dijital baskılı stor ve zebra perde kumaşlarının üretimine devam etmektedir. Tüm ürünlerimiz için Sağlığa Uygunluk Ekoteks belgesi mevcuttur.

2010 yılında akıllı ev sistemlerine uyumlu motorlu perde sistem ve otomasyonları konusunda D’elite Omega markasıyla Oba Perdesan Türkiye’de çeşitli inşaat ve ihale projelerine çözüm getirmektedir.

2012 yılında Hakan Altuğ yönetiminde Zonguldak Ereğli ‘de , perde ve diğer sektörlere de hizmet vermesi amacıyla 1200 ton/aylık kapasite 3 adet pres hatlı, 600 ton kapasiteli boyahane tesisi ve 1200 ton kapasiteye sahip eloksal tesisi ile OBAL Alüminyum San. Ve Tic. Aş hizmet vermeye başlamıştır.

2015 yılında , Oba Perdesan Shanghai fabrikasında ekstrüder ve enjeksiyon makineleri ile yaptığı üretimi , 50,000 m2’lik alana sahip olan Zonguldak-Ereğli Organize Sanayi Bölgesine kaydırarak OBAL Plastik San. A.Ş. olarak devam ettirmektedir. Yeni tesisinde Modern perde sistemleri PVC Dikey slat ve plastik bileşen üretimi yapmakta olup , Ar-Ge çalışmaları ile diğer sektörlere de hitap etmektedir.

2016 yılında ürün çeşitleri içerisine katılan Plise Perde ile özellikle cam balkon sistemlerinde alternatif çözüm oluşturmaktadır.